Nozownik-art

wtorek, 27 maja 2014

Alienoil - In Limbo (2013)

Rok: 2013
Label: Halotan Records
Kraj: Polska
Gatunek: darkwave, electronic, industrial

1 Annunaki
2 Closer
3 Hold Me
4 Utopia
5 Breslau
6 Silent Night
7 Raus (Feat. Beat Boxing Zgas)
8 Angel
9 Swallow Me
10 My Name
11 Killer
12 Do You
13 Yellow Rubber Duck
14 Over Now

Alienoil to dwuosobowy projekt stworzony przez Maćka Niedzielskiego oraz Agatę Pawłowicz. Oboje są znani na rodzimej scenie alternatywnej. Maćka znamy z Artrosis i Sui Generis Umbra a Agatę niegdyś z Desdemony, Erobotica, IV Red Fix obcenie z This Cold.

Agatę i Maćka łączy wspólne zamiłowanie do tworzenia chorych, psychodelicznych wizji muzycznych. „Annunaki” utwór otwierający płytę, wijący się jak wąż ostrzega przed jadowitością , wprowadzając nas w klimat albumu. Kolejny - „Closer”- jest idealnym potwierdzeniem tej jadowitości.

„Hidden deep inside my shame
Blackest thought are coming out
Overwhelming whole my brain
Breaking down inside my mind”

Na taki niezwykły klimat na naszej scenie czekałam od 2004 roku. Może ktoś jest w stanie odgadnąć o jakie wydawnictwo może mi chodzić.

A skoro nawiązywanie do innych albumów, zdążyłam zauważyć że pewien motyw z utworu „Hold me” został wykorzystany do jednego z utworów Artrosis z płyty „Imago”. Który? Kolejna zagadka dla zaciekawionych.

Kompozycje maćka to coś czego potrzebuję! Te skromne lecz dosadne bity wręcz hipnotyzują. Pozostaję jego wiernym słuchaczem i chłonę wszystko co jego umysł muzycznego stworzyć może. Głos Agaty tak mocno drażni wszystkie zmysły, podpierany bardzo pięknymi i osobistymi tekstami, iż nie można pozostać wobec tego wszystkiego obojętnym.

Płyta jest świetna aczkolwiek nie dla każdego. Bo takie klimaty trzeba po prostu kochać.
Ja je kocham. Album potrafię wrzucać do odtwarzacza i słuchać po 3 razy z rzędu.

Moje ulubione utwory to: „Annunaki”, „Hold me”, „Utopia”, „Do you”, oraz genialny „Breslau”.

Joanna Elżbieta Girej
pani nożownik,
10.02.2014


Moja ocena 10/10

Album do pobrania, odsłuchu i zakupu - tutaj:
http://halotan.net/shop.php?view=full&id=93&lang=pl

4 komentarze:

 1. Nie wiem, czy są to moje klimaty, ale Twój post zachęcił mnie do zapoznania się z tą twórczością. Zapraszam również do siebie: www.donnazoe.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również sie chętnie zapoznam z propozycjami jak tlyko skończę dla szefa przekształcenie spółki cywilnej bo już mnie trochę czas goni. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. 41 years old Software Test Engineer III Douglas Aldred, hailing from Schomberg enjoys watching movies like Colossal Youth (Juventude Em Marcha) and Stand-up comedy. Took a trip to The Sundarbans and drives a Bentley 4 Litre "The Green Hornet". dowiedz sie wiecej tutaj

  OdpowiedzUsuń
 4. prawnik rzeszów - Jesteśmy prawnik-rzeszow.biz, kancelarią prawną z siedzibą w Rzeszowie. Jesteśmy małą kancelarią, dopiero zaczynamy swoją działalność, dlatego potrzebujemy dotrzeć do większej liczby osób. Oferujemy usługi prawnicze i musimy rozpowszechnić naszą nazwę, więc jeśli masz czas, aby napisać o nas, będziemy wdzięczni. Chciałabym podziękować za poświęcony czas, ponieważ wiem, że jesteście bardzo zajęci i naprawdę to doceniamy. Jeśli masz jakieś pytania, proszę nie krępuj się pytać.

  OdpowiedzUsuń